Zánět močového měchýře- cystitida

 

Záněty močového měchýře -cystitidy
 
Cystitida je zánět močového měchýře a u některých žen se pravidelně opakuje i přes antibiotickou léčbu.  Tyto opakované záněty bývají způsobeny bakteriemi např. Escherichia  coli, dále se často nachází Chlamydie  trachomatis, Streptokoky, Papilomaviry, Trichomonády a mnoho dalších bakterií, virů ale i parazitů. Příčin je celá řada, jednou z nich je špatné vyprázdnění močového měchýře, které napomáhá k tomu, že  v něm zůstává větší množství bakterií a dalších patogenů a dochází ke vzniku infekce. Toto špatné vyprázdnění moči  může být dáno ochabnutím močového měchýře, zúžením močové trubice  ( častými záněty), kameny v močových cestách  , u mužů je dáno  nedostatečné vyprázdnění moči onemocněním prostaty.
 
Mezi další příčiny zánětů močového měchýře patří i cukrovka, nevhodná antikoncepce, z pohlavních chorob kapavka, kvasinková infekce, plísně Candida,  stres, hormonální nerovnováha a mnoho dalších.
 
K příznakům patří časté močení, které je doprovázeno pálením, řezáním, bolestí při močení , moč je kalná a může obsahovat  i stopy krve.  Mezi další příznaky patří i zvýšená teplota , zimomřivost i bolesti bederní páteře.
Po přeléčení antibiotiky dochází často k opakovaným infekcím.
 
Proto při opakovaných zánětech je potřeba upravit jídelníček, zvýšit příjem tekutin , vyloučit kávu , alkohol i silné čaje.Dále je potřeba minimálně solit, vyloučit dráždivá koření,omezit jídla s obsahem škrobu a rafinovaného cukru. Také jídla kyselá,nezralé ovoce nebo i rajčata.
Je velmi důležité pít větší množství čisté vody na propláchnutí močového měchýře. 
 
Z pohledu celostní medicíny se tyto zdravotní potíže velmi úspěšně léčí  detoxikací  ledvin i močového měchýře. Další přírodní metodou  při opakovaných zánětech močového měchýře je i homeopatická léčba. Léčí tělo velmi jemně a citlivě a nemá žádné nežádoucí účinky pro organismus.