Letní angína

 
 
Přijde nečekaně.....určitě v nevhodnou dobu. Venku krásně svítí sluníčko, chystáme se na dovolenou a najednou se dostaví bolest v krku,mandle jsou zvětšené, hrdlo zarudlé, uzliny pod čelistním obloukem zvětšené. K tomu celková slabost, nechutenství, teplota a únava - rozhodně na dovolenou není ani pomyšlení. Obvykle tomuto stavu předchází přetížení, stres, vyčerpání. Člověk chce před dovolenou stihnout určitou práci, finišuje a zapomíná se napít. Stres vykoná svoje a oslabí imunitní systém.
 
Venku se mění počasí, chvíli je horko, potom zase zima , fouká vítr. V autě se bez klimatizace neobejdeme , nedá se to ve vedru vydržet. A  tím, jak jsme vystaveni změnám prostředí, vytváříme si vhodné pomínky pro vznik angíny. Organismus kolabuje, imunita selhává a sliznice v krku napadají jak viry, tak i bakterie, streptokoky a další patogeny.  Místo dovolené je potřeba zalehnout do postele.  Hodně pít a vhodným homeopatickým lékem - nejlépe na doporučení svého homeopata, užívat homeopatické léky a za pár dnů budete fit.
 
 V opačném případě skončíte na antibiotické léčbě s dalšími možnými nežádoucími účinky jako je oslabení imunity, vyčerpanost, únava , alergie, nechutenství ali i střevní dysbióza.
 
Proto volte vždy celkovou prevenci onemocnění.