Infekční nemoce a horečky

 

Jak zvládat běžné infekční nemoci a horečky přírodní cestou?
 
V tomto období plném viróz, nachlazení, chřipek, angín a dalších nemocí všichni řešíme , jak se  nemoci nejrychleji zbavit. Chemické léky ( tzv. antipyretika), která mají srážet teplotu,vám uzdravení nijak nepřiblíží, naopak vám mohou průběh nemoci zkomlikovat a prodloužit.  Horečka je jedním  z přirozených  prostředků naší imunity a obranným systémem našeho těla. Proto dostat horečku je správná reakce a tělo v té chvíli bojuje s infekcí. Jsou ale i lidé nebo děti , kteří horečku vůbec nedostanou nebo jenom zvýšenou teplotu. Je to určitě špatně, jejich tělo není schopno vyprodukovat horečku, jejich imunita je silně potlačená chemickou léčbou. Oblíbený paracetamol ,nazývaný také pseudoefedrin, je jedovatý a nejvíce zatěžuje dva největší detoxikační orgány játra a ledviny, dále může poškodit i bílé krvinky.Jeho použití je naprosto nevhodné. Jde o léky jako Panadol, Paralen ,Modafen
 a další.
 
Dalšími velmi oblíbenými léky na srážení horeček u kojenců i starších dětí jsou Ibuprofen, Nurofen a další druhy. Všechny jsou uváděné hlavně pro děti.Tyto chemikálie jsou ještě toxičtější. Nemají žádné opodstatnění v léčbě horečnatých stavů. Podlehli jsme všichni ( pacienti ale i lékaři) masívní reklamní kampani farmakoprůmyslu.
 
Pokud chceme u malých dětí snížit horečku , je velmi vhodné použít přirozený postup -  formou ochlazení. Ať již studenými zábaly rukou, nohou , hrudníček nebo i vlažnou koupelí. Dále je potřeba vhodnou kombinací homeopatických léků podávat dítěti ale i dospělému hned v začátku nemoci.Je potřeba se nechat vést homeopatem ,aby léčba probíhala správně , tzn. aby byly zvolené správné síly léků a  podávány v návaznosti na sebe.  

Pokud přece dítě onemocní, nemoc pomocí homeopatik probíhá mírně a  velmi brzy odezní. Homeopatické léky působí svojí informací právě na imunitní systém , který potom dokáže pracovat účinněji a inteligentněji. Při včasném a správném užití homeopatik dochází k rychlému uzdravení.  Imunita dětí ale i dospělých, které jsou léčeny homeopaticky je velmi posílená a nikoliv narušena jak je tomu při užívání např.antibiotik. Tyto syntetické léky výrazně narušují organismus a snižují obranyschopnost.Na rozdíl od homeopatik a dalších přírodních přípravků totiž postrádají inteligenci.
 
Při bolestech v krku je vhodné kloktat dubové kapky ale dělat  i zábaly krku s tučným tvarohem, tofu nebo s podušenou cibulí .
Dále je potřeba upravit pitný režim a pít teplé nápoje i vodu, ne studené, zázvorový čaj,citrón.